9 Mayıs 2012 Çarşamba

bizim hayatımız “o” artık

Annelik iç güdüseldir kabul ama şu üç ayda yaşadıklarım anneliğin çoğunun tecrübe olduğunu öğretti bana.Ve Allah ömür verdiği sürece öğreneceğim,yaşayacağım daha çok şey,uzun bir yol var önümde.Üç ayı geride bıraktık.İlk günden beri nerdeyse bebeğimle yapışık yaşadım diyebilirim.Her fırsatta kucakladım,emzirdim,konuştum,şarkılar söyledim,hiç ayırmadım yanımdan.Hatta yeri geldi kıskandım,onu babası hariç herkesten kıskandım.Bi başkası kucağına aldığında bile yüreğim hop etti bir yeri acıyacak,düşecek diye.Bu duyguyu yaşamayan birine belki çok “tuhaf”  gelecek bu cümlelerim ama eminim yaşayan anlayacaktır :)

Şimdiye kadar “bebik ne isterse,nasıl isterse” öyle oldu herşey.Minicik bişey olmasına bakmayın onun da istekleri var :) Ama artık üç ayı geride bıraktı,şimdi bişeyler öğrenme-öğretme vakti :)Daha önce farkında olmadığı bir çok şeyi keşfetmeye başladı.Daha minicikken başlayan gülümsemeler zamanla gülücüğe dönüştü.Ağlamaların yanına önce “agıııı”lar eklendi ardından “aguu,aaa” sesleri ve tuhaf çığlıklar geldi.Şimdilerde öyle tatlı sesler çıkarıyor ki biz ona “şarkı söylemek” diyoruz :)Başkasını bilemem ama babası ve ben oğlumuzun yaptığı herşeye hayranız.Onu uyurken izlemek hatta özlemek,çektiğimiz fotoğraflardaki artistliğine hayran kalmak,gittiğimiz her yerde bi anda çevresini sarıp onu seven,adını,yaşını soran insanlarla karşılaşmak,hep ondan konuşmak,onu aramıza alıp saatlerce onunla oynamak,hayallerimizi artık ona göre şekillendirmek ve daha nicesi…bizim hayatımız “o” artık :) Hatta bana bu yazıyı tetikte yazdıran,devamını yazacakken yarım bıraktıran da o :)
Neşeniz bol olsun...

10 yorum:

Sitare dedi ki...

Allah tadınızı bozmasın güzelimmm

bahar006 dedi ki...

Allah uzun ömürler versin, acısını göstermesin. Sevgiler:)

bir güzel çift dedi ki...

Sitare;Çok teşekkür ederim gönlü güzel Sitare hatun :) Allah hepimizi huzurunu daim eylesin...

Bahar;Amin canım.bizden de sevgiler..

Unknown dedi ki...

bebeğinle çok mutlu ol inşallah ama buralara da uğra bence:)

irem Balkaya dedi ki...

Allah o güzellikten mahrum etmesin :)

Adsız dedi ki...

aaaaaa aynı duygular yaa:D bizim üç aylık olmamıza 8 gün kaldı Allah bebeklerimize saglık sıhhat versin inşallah. cok güzel ve bir o kadar da zor bir görev..kızım dünyaya geldiğinde dünyanın durdugunu zannettim ona sarılmak sıcaklıgını hissetmek bambaşka bir duygu.Rabbim her insana nasip etsin. 3.ayınızı kızımla ben tebrik ediyoruz nice saglıklı yıllara:)) sevgiler Tuba çanakkale:))

bir güzel çift dedi ki...

berenimo;her fırsatta buralardayım...çok teşekkürler,sevgilerle...

İrem;amiiin canım çok teşekkürler...

Tuba;Amin Tuba amin,Allah bizi onlarsız onları bizsiz bırakmasın.beni anlayan birilerinin olduğunu bilmek çok güzel,arada bir yaz dertleşelim bebiklerimizi çekiştirelim :)) sevgilerle...

Adsız dedi ki...

burada olsaydınız galiba cok iyi arkadas olurduk nasip yolunuz canakkaleye düşerse seve seve misafir ederim:)) bebikleri çekiştiririz :D asıl benimle aynı duyguları yaşayan birileri ile karsılasınca cok mutlu ve umutlu daha güçlü oluyorum sizi takip etmekten mutluluk duyuyorum sevgiler tuba:)))

Gönül S. dedi ki...

2 ay sonra Allah nasip ederse bu güzel duyguları bende yaşıycam.sabırsızlıkla ve heycanla bekliyorum..onun varlığını ilk öğrendiğin anda başlıyo anne olmak..onu sevmek onu korumak...maşallah sizede büyümüşsünüz.allahım sizi musmutlu etsin ömür boyu.....

AdanınAnnesi dedi ki...

annelerin duyguları hep aynı :) hep ortak

bende kızımın ilk agularını telefonuma kaydetmiştim.. şuan azda olsa konuşmaya başladı. arada aguları açıp dinliyorum; dinletiyorum :) çok eğlenceli oluyo :) bebeğinizi sevgiyle büyütün..

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...