28 Ekim 2010 Perşembe

ÖĞRENCİLERİMDEN İNCİLER-I

4.sınıflarda mini mini bir öğrencim heyecanla söz alıyor, gözlerini kocaman açarak “öğretmenim biliyor musunuz Allah’ın annesi babası yokmuş!”… gülümsüyorum.Seviyorum bu minicik,temiz dimağları…

***
Vaktiyle 7.sınıflarımın birinde soruyorum “Muhammed’ül Emin kimdir,ne anlama gelir? “ Zıpırın biri heyecanla atlıyor “Peygamberimizin nicki öğretmenim” (!) hala gülümsüyorum…msn çağı çocukları siziii… :)
***
Halı sahaya izinsiz giren ikinci sınıf öğrencilerine kızmış meslektaşım “ne oluyor size,burası babanızın çiftliği mi?” duruyor tekrar soruyor “ya söyler misiniz burası kimin çiftliği?” miniğin bir tanesi masumca başını uzatıp fısıldıyor “hanımın çiftliği!” hahaaa ne denir şimdi buna :)
***
Dışarıda şakır şakır yağan yağmur,gökyüzünde gri bulutlar…Yer 8. sınıflarımdan biri…Söz dönüp dolaşıp kıyamet gününe geliyor.Tüm sınıf aynı anda gayri ihtiyari olarak Bartu’nun üzerindeki tişörte bakıyoruz,tişörtünde yazan yazı; “örtmenim kıyamet gelse de kopsak” :))
***
Eksik ya da yanlış yazılan bir harf…”nolcak canım bir harften” demeyin.Sınav sorusu “Görevi,kıyametin habercisi olan sur a üflemek olan melek hangisidir?”
-İsrail !!!
Yine babam sınavda soruyor; “Hıristiyanlardaki üçleme inancına ……….. denir.” Öğrenci boşluğu dolduruyor ;
-Testis !!!
***
Yer 4. sınıflarımdan bir tanesi.Konu “Günlük konuşmalarımızdaki dini ifadeler”…Konuyu anlatıp örnekler vermeye başlıyorum.Örneklere benim minikleri de dahil etmek için soruyorum; “Sınava girecek olan arkadaşımıza hangi temennide bulunursak doğru olur?” bir tanesi hemen cevap vermek istiyor ve heyecanla “Allah zihin cacıklığı versin” !
***
Konu;musikimizdeki dini ifadeler,yer;8.sınıflardan biri...Konu hakkında konuştuk,güle oynaya örnekler veriyoruz."Türk musikisindeki dini ifadelerden aklınıza gelen var mı?" Haktan cevap vermek istiyor; "İsmail YK nın şarkılarında çok örnek var örtmenim,mesela Allah belanı versin,Allah seni kahretsin" !!! :))))

Öğrencilerimin incileri bunlarla sınırlı değil elbet daha neler var neler,şimdilik bu kadar olsun ama…devamı başka zamana…

Neşeniz bol olsun…

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...