30 Haziran 2010 Çarşamba

BİR DÜĞÜN

Yasin&Elçin çiftinin düğününe katıldık,ardından kısa ama huzur dolu,minik bir tatil yapıp döndük.Daha önceki yazılarımın birinde bahsetmiştim;Yasin,Ali’nin çoook eski ve çok kıymetli bir arkadaşı.Yasin’in düğün tarihi belli olunca aylar öncesinden işlerimizi bu düğüne göre ayarladık.Çok şükür bir terslik çıkmadı da en mutlu günlerinde onların yanında olabildik.

Şimdi biraz düğünden bahsetmek istiyorum.Tatilimizi daha sonra yazacağım.Akyaka’daki tatilimiz hakkında yazacak çok şey,paylaşacak bir sürü fotoğraf var çünkü. Ablam ve eniştemde son anda planlarını değiştirip bizimle gelmeye karar verdiler.Düğünde biz erkek tarafı olarak önce cumartesi günü erkek tarafının köydeki düğün yemeğine katıldık.Muğla’nın şirin bir köyünde,Yasinlerin evinin büyük bahçesinde ağaçların altında nefis düğün yemekleri yedik.Ali,Yasin’in heyecanına ortak olup yerinde duramadı onunla birlikte.Bir kaç eski arkadaşı daha gelince konuşacak onca şeyleri birikmiş, sohbetlerine doyum olmadı.Onlar heyecanla konuşup,Yasin için koştururken biz ablamla yemeklerin ve bahçenin keyfini çıkardık.Köyün şirin teyzeleri ile muhabbet ettik.Yemekten sonra izin isteyip akşamki düğüne kadar dinlenelim,birazda kaldığımız muhteşem otelin ve Akyaka’nın keyfini çıkaralım diye Akyaka’ya döndük.Biraz dinlendikten sonra cennetten bir köşe misali dediğimiz Akyaka’nın güzelliğinin keyfini yaşadık doyasıya.Bu keyfi daha sonra ayrıntılarıyla ve fotoğraflarıyla anlatacağım :)
O akşam düğün Muğla merkezde idi.Akyaka’nın huzurunu tattıktan sonra akşam otele döndük odalarımıza geçip özenle hazırlandık düğün için.Güle oynaya atladık arabaya ve düştük Muğla yollarına.Artık yaz düğünlerinin vazgeçilmezi olan açık havada güzel bir mekan tercih edilmişti düğün için.İlk başlarda “oh ne güzel hava serin” derken gecenin ilerleyen saatlerinde donmaya başladım.Çoğu hırkasını,şalını alıp gelmiş ama biz gayet tiril tiril giyinip gittiğimiz için donarak izledik düğünü :) Ama müziğin ritmine kendini kaptırmış bir çok davetli ile gelin ve damat oynadıkça,zıpladıkça terlediler.Onlar adına sevindim,hava sıcak olsaydı o kadar keyifle oynayamazlardı sıcaktan.
Arkadaşının bu güzel gününe şahitlik eden Ali, arkadaşının mutluluğu ile mutlu oldu,Ali’nin mutluluğu ile ben iki kat mutlu oldum,bizim mutluluğumuz ile ablam ve eniştem daha bir mutlu oldu,mutluluk yayıldıkça yayıldı işte :) Allah herkesin mutluluğunu daim etsin…


Neşeniz bol olsun…


10 yorum:

Adsız dedi ki...

mutluluk ömür boyu olsun inş. cümlemizi kapsayan bir bulut olsun hiç üzerimizden eksilmesin ( neval)

tugbatugba dedi ki...

YENİ EVLİ ÇİFTİ TEBRİK EDERİM..
TATİL RESİMLERİNİ BEKLİYORUS CANIMM

Aygül dedi ki...

Allah hayırlı etsin inş.Tatilinizi merakla ekliyoruz:)

Berra Bayka dedi ki...

ne güzel mutlu mutlu dönmüşsünüz.. açıkhava düğünlerini hep sevmişimdir..ben bi gün evlenirsem açık havada kır düğünü istiyorum..

bu arada akkaya ile ilgili olan yazını bekliyorum bende 2 günlük bi kaçamak yapmak istiyorum sakin huzurlu ve fazla kalabalık olmayan bi ortam arıyorum akkaya yı da merak ettim..

sevgiler..

nevbahar01 dedi ki...

aminnnnn...
ben de bu mutlu anıyı okyunca mutlu oldum vallahi.
köy yemekleri resimlerini görünce de aş erdim:)
sevgiler canımcığım...

bir güzel çift dedi ki...

teşekkür ederiz arkadaşlar...sevgilerle...

lena ile başbaşa... dedi ki...

bir şey sormak istiyorum MUĞLALI MISINIZ? BENDE MUĞLAYIM BU GÜZEL MEMLEKETİMİZDEN BAHSETTİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM :))

bir güzel çift dedi ki...

Lena ile başbaşa;canım biz İzmirliyiz :) ama memleketiniz hayranıyız :)

mandalincikmazi dedi ki...

Muğla yöresinin düğün yemeklerine bayılırım her ne kadar ağır olsada o herkesin birlikte oluşu tanıdıklarla karşılaşmak odun ateşinde pişen yemekler yörenin zeytinyağı hımmmmmmmm
bak şimdi nasılda canım çekti :)))
hele keşkeş ben ce hiçbir yerde bu kadar güzeli yapılmıyor........

bir güzel çift dedi ki...

yıldız;ben ilk defa oralarda bir düğüne katıldım ve çok beğendim.çok eğlenceli idi...

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...