13 Mart 2012 Salı

DİKİLİ BİR AĞACI OLSUN…


Yıllar önce “bir gün bir bebeğimiz olursa doğduğu gün bi ağaç dikelim onun için,onunla birlikte büyüyen bir ağacı olsun” demiştik.ağacını dikeceğimiz yer belliydi;Çandarlı’daki yazlığın bahçesi…E bizim minik adam minicikken Çandarlı ya gidemediğimiz için dedesi bizim yerimize bu işi üstlendi ve bir çınar ağacı dikti bahçeye.
Geçen Cuma 40 ımız uçtu gitti.Cumartesi günü güzel havayı da görünce Çandarlı ya gitmek için çıktık yola.Önce ben biraz tereddüt ettim “acaba bebikle zor olur mu” diye.Hiçte zor olmadı tam tersine çok keyifli bir gün geçirdik.Yolda güzel bi kahvaltı yaptık.Çandarlı da da mis gibi mangal yapıp yedik :)Bir de dedik ki oğlumuzun çınar ağacı dikilirken biz yoktuk bari bi ağaçta biz dikelim.Bahçede her türlü meyve ağacı vardı bir tek nektarin ağacı kurumuştu.O yüzden nektarin fidanı aldık ve Ali babasının yardımıyla dikti miniğimizin ikinci ağacını.Allah meyvelerini yemeyi de nasip eder inşallah…Gerçi dedesine kalırsa bahçedeki bütün ağaçlar torununmuş ama olsun :)hem bu yeni ağaçlar sadece onun ve onunla birlikte büyüyecekler inşallah…

Neşeniz bol olsun…


8 yorum:

Nil dedi ki...

Biz de fıstık çamı ekmiştik kızım için ama yerinde sayıyor hala fidan.
Ve tüm dedelerin ortak sözü. "bütün ağaçlar torunumun" :D

Ayla dedi ki...

40.Çandarlı'da uçurmak gerçekten iyi fikirmiş. Bizde doğdu gün babasının doğduğu topraklara üç ağaç diktirmiştik gerçekten çok güzel oluyor.

Unknown dedi ki...

ne güzel olmuş..benimde en büyük isteklerimden biri bu..tebrik ederim sizi..

fatma artan dedi ki...

Çok güzel bir düşünce. Harika...

yemyeşildeniz dedi ki...

maşallah sizeee :) bizim de zeytinliklerimiz var bursada, dedesi boş bulduğu yere kiraz ağaçları ekti, zeyneple yaşıt sayılacaklar inşallah :)

Filiz dedi ki...

çok iyi etmişsiniz canım,kızım için ben de isterim bir ağaç ekmek..40 uçurmaca da süper olmuş,hayırlı olsun..sağlılı mutlu günlerde büyüsün minik oğlun..

nohut oda dedi ki...

ne güzel düşünmüşsünüz maşallah

Funda Ceyhan dedi ki...

Aynı şeyi biz de düşünüyoruz tatlım, memlekete gittiğimizde ilk işimiz bu olacak inşallah. Bebişine de uzun uzun, güzel yaşlar dilerim tekrar..

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...