23 Aralık 2010 Perşembe

İKEA DAVE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR SEHPASI

Dizüstü bilgisayarların hayatımıza girmesi ve hayatımızda büyük yer kaplaması yakın bir tarihtedir.Bu bilgisayarların yaygınlaşması ile dizüstüler artık kullanıcılarının dizlerini yakmasın,ağrıtmasın diye kullanışlı,bizi rahatlatan pek çok alternatif eşya çıktı piyasaya.İsmi dizüstü olmasına rağmen bilgisayarı uzun süre dizlerin üstüne koymak pek mümkün değil çünkü :) İlk zamanlar bilgisayarları ısındıkça dizlerini yakmasın diye yastık,yorgan :) vs gibi eşyaları kullanandı Türk halkı.Sonraları ise çok ısınan bu bilgisayarlarını rahatça kucaklarına almak için üst yüzeyi sert ve düz,altı ise boncuk köpük yada boncuk silikon sayesinde yumuşacık olan kahvaltı tepsilerinin üzerine laptoplarımızı (dizüstü bilgisayar demekte ısrarcıydım halbuki) koymaya başladık.Tabi böylelikle bu güzelim yatak tepsilerinin tüm romantizmi uçup gitti :) Aynen bizde uzunca bir süre dizüstü bilgisayarımızı sevdiceğin kuzeninin hediye ettiği tepsi üzerinde kullandık.Ee napalım üzerinde bilgisayar kullanmaya en elverişli edavat o idi :) Zamanla bilgisayar tepsimizin alt yüzeyini kaplayan kumaştan kaçmayı başaran köpükler yavaş yavaş etrafa dağılmaya başlayınca benim de sinirlerim bozulmaya başladı tepsiye.Bu tepsiden daha kullanışlı bir şeyler aramaya giriştim.Bir takım mağazalarda soğutuculu olanlara filan rastladımsa da pek beğenmedim.En son uzun bir zaman önce ikea da bu sehpaya rastladım.Oturdum inceledim,beğendim,aldım.
Kırmızı,beyaz ve siyah olmak üzere üç rengi mevcut.Yükseklik ve eğiminin ayarlanabilmesi (2 kademeli) ve kaydırmaz yüzeyi ile kullanışlı bir ürün.İkeanın öyle her ürününden memnun olamayan ben bu sehpayı sevdim :)
PS;Geçen gün ikeada bu sehpalar indirimdeydi.İndirimli fiyatı sanırım 38 gibi bişey.İlgilenenlere duyrulur :)

Neşeniz bol olsun…

10 yorum:

Sümeyye dedi ki...

ahh bende çok beyeniyorum bu masaları ama ufaklık için tehlikeli sehpaları bile tutup deviriyor hemen...

bir güzel çift dedi ki...

Sümeyye;evde bebek olunca her şey ona göre ayarlanıyor değil mi? :))

laleninbahcesi dedi ki...

uzun zamandır böyle bir şey arıyordum ben de... teşekkür ederim..
Sevgimle

bir güzel çift dedi ki...

laleninbaçesi;o zaman bu sehpaya bir bak derim.ben çok severek kullanıyoru.benden de sevgiler sana...

Deli Anne dedi ki...

her eve lazım, hele ki her blogger a kesin lazım.. kırmızı koltukta çok tatlı

bir güzel çift dedi ki...

Deli anne;cidden en çokta bizlere lazım.kırmızı hastasıyım koltuklarımda kırmızı :)çook teşekkürler....

İKİ MELEK dedi ki...

şu kahvaltı tepsisini bitek ben kullanmıyormuşum demek. iki büklüm kalmaktan kurtuldum bunun sayesinde derken şimdide bacaklarım gerçekten çokağrımaya başladı.uzatsamolmuyor altıma kıvırsam uyuşuyor.herşekilde rahatsız yani sağol ayşegül ya bende görmüştümde ne kadar kullanışlıdır diye düşünüyordum. almalı ozaman..koluğa bende bayıldım..

bir güzel çift dedi ki...

şiri butik;tepsi konusunda yalnız değilsin çok kullanıcısı var.al bakalım umarım memnun kalırsın.koltuğun daha güzelleri senin olsun canım...sevgilerle..

Meyra dedi ki...

kahvaltı tepsisini her daim kullananlardanım ve beni tembelleştirdi:)) sehpa çok güzelmiş tam bizlik blogculara göre yani:))

bir güzel çift dedi ki...

Meyra;kesinlikle tam bizlik :)

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...