23 Temmuz 2010 Cuma

MİNİK SEPETLER

Sepetleri hele hele minicik el emeği sepetleri ne çok sevdiğimi söylemiştim daha önce.Hatta bir ara bahsetmiştim Menemen’den her geçişimizde yol üzerindeki dükkanlardaki yüzlerce,rengarenk sepete nasıl hayran kaldığımı.Ne zaman fırsat bulsam uzun uzun inceliyorum o güzel sepetleri.Ama bu seferki sepetler Menemen’den değil Aydın yolu üzerindeki bir incir tezgahından.Geçenlerde kısa bir ara verip kaçıp gitmiştik ya buralardan.İşte dönüş yolumuz üzerinde taptaze incirler satan biz tezgahta durup mis gibi incirlerden tatmıştık.İncirleri bu minik sepetlerde satıyorlardı ve bende sırf bu sepetler için incir aldım :)


Mutfağın baş köşesine koydum içine de bir sürü ıvır-zıvır doldurdum iyi oldu :)


Neşeniz bol olsun…

7 yorum:

neval dedi ki...

o satıcıları biz de gördük ama aceleden durup alamadık incir

Newbahar dedi ki...

Ve o minicik sepetlerin içine yüzlerce yol hikayesini doldurur bir seyyah çiftim benim...

Sevgiler

dicle kıyısında masal kentim dedi ki...

özellikle yol kenarlarında bulunan tarladan ağaçtan toplanan sebzelere bayılıyorum. canımda incir reçeli çekti mi ne:)))

Afet Ergü Şaşmaz dedi ki...

Selamlar canım ve hemşerilerim:)

Daha önce "hobicell" adıyla yayın yapmakta iken, google ın sorunları yüzünden adres değişikliği yapmak zorunda kaldım. Yeni adresim şu anda size yazdığım isimledir. Beni buradan takip ederseniz çok sevinirim. Sevgiyle sağlıcakla kalınız.

http://hobibox.blogspot.com/

Hobibox-Afet Ergü

nihansu dedi ki...

Aslında sepetler üzerinde ne gibi değişiklikler yaptığını düşünmeden edemedim. Kesin biryerlerine birşeyler takmışsındır ya da boyamışsındır diye düşündüm, napalım sen alıştırdın böyle yaratıcılıklara bizi :)))

ezgilimelodi dedi ki...

Çok güzel görünüyorlar.Ben de çok severim hasır sepetleri,inciri de kuru severim:))

nevbahar01 dedi ki...

:))))
çok güzeller güle güle kullan şekerim sepetlerini...

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...