14 Mayıs 2012 Pazartesi

ÖĞRENDİM


Rabbin kesin olarak şunları emretti: Ancak kendisine ibadet edin, anne ve babaya iyilik edin. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, sakın onlara "öf" bile deme ve onları azarlama. İkisine de tatlı ve güzel söz söyle.” İsra suresi-23

Hiçbir zaman o “rahat anne” lerden olamayacağım sanırım :) Bebikle ilgili her konuda fazlasıyla titizim.Mümkünse herşey kontrolüm altında olsun istiyorum.E tabi her zaman herşey benim istediğim gibi olmuyor ve bu kadar vesveseli olmak yoruyor beni.Daha önce de demiştim ya Ahmet Tuğra hayatımıza girdi gireli hiç tanımadığım duygular sardı beni,hiç bilmediğim korkuların sahibi oldum. “Önce bebeğim” diyorum her anne gibi ben de ve işte bu yüzden onunla ilgili her konuda kılı kırk yarıyorum.


Bebek sahibi olmadan önce bebekli hatunlarda yadırgadığım,burun büktüğüm şeylere şimdilerde daha bi anlayışla bakıyor,bir çok şeyin sebebini anlıyorum :)Eskiden çarşıda,pazarda,alış veriş merkezlerinde küçücük bebekleriyle gezen anne-babalara hayret ederdim.Hatta itiraf edeyim minicik bebekleri o gürültüde,kalabalıkta pusetlerinde uyurken gördükçe içten içe bebeklere acır,annelerini acımasızlıkla suçlardım.Şimdi öğrendim ki o annelerin çarşı-pazar gezip kafa dağıtmaya,o bebeklerin de dış dünyayı tanımaya ihtiyaçları var.Ve dışarıda,gürültüde uyuyabilen bir bebeğin anne için ne büyük bir nimet olduğunu öğrendim :)

Benim gibi pinpirikli bir anneye rahat bir doktor lazım değil mi?Ahmet Tuğra nın doktoru öyle işte.Acayip tatlı,insanın içini rahatlatan hatta her kontrolde beni güldürmeyi başaran bir doktor.İşte o doktorumuzun tavsiyeleri sayesinde bebeğimizin 40 ını filan beklemeden ufak gezilere çıkmaya başlamıştık.İyiki de öyle yapmışız,aksi takdirde evde oturup kalmak delirtirdi beni.İlk zamanlar havanın nisbeten daha ılık olduğu günlerde minik yürüyüşlere çıkıyorduk.Daha sonra alış veriş merkezlerine gitmeye başladık.Tabi hafta içi ve oraların daha sakin olduğu saatleri seçerek.Zamanla sürekli gittiğimiz cafeler,restaurantlar derken bizim bebikte alıştı tempomuza :)

Öğrendim ahhh ne güzel şeyler öğrendim.Buraya yazmakta aciz kaldığım ne çok şey öğrendim,öğreniyorum da…

Neşeniz bol olsun...

6 yorum:

Newbahar dedi ki...

Bir daha, daha, çok daha güzel çiftim benim...

Anneler gününü kutluyorum ve ailenize güzel bir yaz diliyorum. Bu yaz bambaşka geçecek :)

xcelis dedi ki...

Henüz anne adayı olarak öncelikle geçmiş ama ilk anneler gününü kutlarım canı gönülden =) Bende şimdiden uykusuzlukların değil gezmelerin hayalini kuruyorum umarım çok sağlıklı olur da.
Öpoom

bir güzel çift dedi ki...

Newbahar;çoook teşekkür ederim canım.bilmukabele....hepimiz için miiiss gibi bi yaz olsun bu yaz :)

xcelis;senin de anneler günün kutlu olsun.uykusuzlukları boşver inan herşeye alışıyo insan yeter ki yavrularımız sağlıklı olsun.ama inan onlarla gezip tozmak bambaşka bi duygu,insan çok daha farklı bakıyo dünyaya onlarla.hadi bakalım senin de güzel haberlerini bekliyoruz...

CEPAYNASI dedi ki...

mutluluğunuz katlanarak artsın...
geçmiş anneler günün kutlu olsun:)

bir güzel çift dedi ki...

cep aynası;amin...hepimizin huzuru,mutluluğu daim olsun...sevgilerle...

Meyra dedi ki...

bu minik ayaklar sana daha neler öğretecek kimbilir!O pusetle dere tepe gezen anneleri hep takdir ederdim ben seninde o kervana girmene sevindim Ayşenurcum:) şimdi o puseti al gel Ankaraya doğru ne dersin;)

SELANİK

İzmir den yola çıkışımız sabah 8.30 u buldu. Yol müziklerimiz eşliğinde keyifle yol aldık. Planın ilk parçası Edirne idi. Bi gece Edirne d...